WOLVOX Restoran PDA Kurulumu ve Ayarları

28 Eylül 2023

WOLVOX Restoran PDA programını kullanabilmeniz için gerekli olan PDA cihazı teknik özellikleri şu şekildedir;

  • El terminali en az 320 X 240 (yükseklik X genişlik) çözünürlükte olmalıdır,
  • Minimum Windows Mobile 5.0, Windows Mobile 6.0, Windows CE 5.0, Windows Pocket Pc2003 işletim sistemine sahip olmalıdır.
  • Dokunmatik ekran özelliği ve Wireless özelliğine sahip olmalıdır.

 

Bu özellikleri taşıyan ve ihtiyacınızı karşılayabilecek herhangi bir PDA cihazını kullanabilirsiniz.

 

AKINSOFT’ tan tedarik edebileceğiniz PDA cihazlarının teknik özellik ve fiyat bilgisi için tıklayınız; http://www.digimarketim.com/adisyon-pda-cihazlar/Kategori2/12102012134524431.aspx?Islem=Kategori

KURULUM

 

1.Adım:  http://www.webeliza.com/programlar/prg.php?id=WPD7 linkinde yer alan .NET Compact Framework 3.5 veya .NET Compact Framework 2.0 dosyalarını PDA cihazınız bilgisayarınıza bağlıyken bilgisayarınızda çalıştırınız ve kurulumlarını yapınız.

                2.Adım: PDA cihazına programın çalışmasında gerekli olan dosyaları Wireless üzerinden alabilmeniz için Microsoft Active SYNC program kurulumunu yapmanız gerekmektedir. (Konu hakkında www.microsoft.com.tr veya http://search.microsoft.com/results.aspx?mkt=tr-TR&setlang=tr-TR&q=ActiveSync linkinden programı download ederek bilgisayarınıza kurulum yapmanız gerekmektedir.)

                3.Adım: PDA ‘nız ile WOLVOX Restoran programı arasındaki bağlantıyı sağlayabilmeniz için AKINSOFT Cd ‘niz içerisinde bulunan “Restoran PDA” programını kopyalayarak PDA cihazınız içerisinde kullanmak istediğiniz dizine yapıştırınız. Bu işlemi yapabilmeniz için Microsoft Active SYNC programı sayesinde PDA cihazınız ile bilgisayarınız arasında bağlantı sağlamış olmanız gerekmektedir.

Kurulum ve lisanslama işlemini yaptıktan sonra server olarak kullanmak istediğiniz WOLVOX Restoran programınızı çalıştırarak program içerisinde “Menü”den “Program Ayarları” alanına gelerek bu alanda yer alan “PDA Server” seçeneğini tıklayınız.

Programı çalıştırabilmeniz için PDA Cihazınız wireless üzerinden bilgisayarınıza bağlanmalıdır. Bu nedenle kullandığınız modemin wireless desteği bulunmalıdır. PDA Cihazınızın wirelessini açarak mevcut ağ üzerinden bağlantı kurmasını sağlayınız.

                Not: Eğer wireless özelliği bulunmayan bir modem kullanıyorsanız, Acces Point kullanmanız gerekmektedir.

 

 

 

Kurulum işlemi sonrasında programı çalıştırınız. “Server IP” alanına server bilgisayarın IP numarasını, “Port” alanına WOLVOX Restoran programında belirttiğiniz PDA Server port numarasını ve “Şifre” alanına ise WOLVOX ERP programında cari kart kaydında belirttiğiniz garson şifresini yazınız. “Giriş Yap” butonuna basarak sisteme giriş yapabilirsiniz.
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://akinsoftistanbul.net/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://akinsoftistanbul.net/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright © 2023 Medya Dizayn Yazılım Bilişim Teknolojileri. Her hakkı saklıdır.

Copyright © 2023 Medya Dizayn Yazılım Bilişim Teknolojileri.
Her hakkı saklıdır.