WOLVOX İnsan Kaynakları programında proximity kart okuyucu, parmak izi okuyucu veya yüz tanıma cihazları ile entegrasyon

28 Eylül 2023

WOLVOX İnsan Kaynakları programında proximity kart okuyucu, parmak izi okuyucu veya yüz tanıma cihazları ile entegrasyon sağlayarak personellerin giriş-çıkış işlemlerini online veya offline olarak takip edebilirsiniz

Gerekli Yazılımlar: WOLVOX İnsan Kaynakları (Personel Takip Modülü), WOLVOX Kapı Ekranı (Online kullanım için gereklidir. Offline sistemlerde gerekmemektedir.) WOLVOX Kapı ekranı programını dilerseniz İnsan Kaynakları programının bulunduğu bilgisayar haricinde farklı bir bilgisayara kurabilirsiniz. Bu sayede personellerin giriş-çıkış yapacakları bilgisayarda sadece kapı ekranı programının bulunmasını ve veri güvenliğini sağlamış olursunuz. Kapı ekranını farklı bir bilgisayarda kullanmak için ek kullanıcıya ihtiyaç vardır.

Gerekli Donanımlar: Tercihinize bağlı olarak aşağıda yer alan cihazlardan herhangi birini kullanabilirsiniz.

* MAGIC PASS 20 656

* MAGIC PASS 12 658 Parmak İzi Okuyucu

* MAGIC PASS 12 658 + ID Parmak İzi Okuyucu

* MAGIC PASS 12 658 + MF Parmak İzi Okuyucu

* MAGIC PASS 14500 + ID Proxi ve Parmak İzi Okuyucu

* MAGIC PASS 14500 Parmak İzi Okuyucu

* MAGIC FACE MF 835 ID

* MAGIC FACE MF 857 ID

* MAGIC FACE 302 YÜZTANIMA TERMİNALİ (YÜZ TANIMA+PARMAK İZİ+ŞİFRE) (Üreticisi tarafından ilgili modelin yeni satışları yapılmamaktadır.)

* MAGIC FACE MF 402 PARMAK İZLİ KARLI ŞİFRELİ YÜZ TANIMA SİSTEMİ

* ZKSoftware Face302 YÜZTANIMA TERMİNALİ

* STRIKE S200 PROXIMITY Kartlı ve Şifreli Terminal

* AREXTEK TR3800 BARKOD KART OKUYUCU

* AREXTEK TR3800 PROXIMITY KARTLI VE ŞİFRELİ TERMİNAL

Online Kullanımda Bağlantı Ayarları

Kullandığınız cihaz ethernet ve ya seri portla bağlantısı bulunan bir cihaz ise ; Cihazınız ile bilgisayarınız arasında bağlantıyı kurunuz. Daha sonra WOLVOX Kapı Ekranı programını çalıştırınız ve “F5 Kapı Ayarları” butonuna basınız. Karşınıza açılan “Kapı Ekranı Ayarları” alanından önce  PDKS cihaz tipini BIOCLOCK3 seçerek daha sonra “Ayarlar” butonuna basınız.

Seri port bağlantısı sağlanmış ise hangi makineden ve hangi COM giriş portundan yapıldığını seçiniz. Baud Rate hızının tavsiye edilen değeri 115200 dür. Gerekli ayarları yaparak “Tamam” butonuna basınız.

Ethernet bağlantısı sağlanmış ise cihazın IP numarasını ve port numarasını yazınız. Cihazla ilgili bu bilgileri cihaz menüsüne girerek yönetim paneli alanından görüntüleyebilirsiniz.  Gerekli ayarları yaparak “Tamam” butonuna basınız.

Eğer AREXTEK marka bir cihaz kullanıyorsanız PDKS cihazını “AREXTEK” seçerek “Ayarlar” butonuna basınız. Cihazın bağlantı ayarlarını yaptıktan sonra personel tanıtma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Gerekli ayarlamalar sonrasında cihazın menüsünden faydalanarak personelleri tanıtabilirsiniz. Personelleri tanıtırken personel kartında “Personel Takip” sekmesinde yer alan “Varsayılan Çalışma Planı” ve “Giriş Kart No” bilgilerinin dolu olmasına dikkat ediniz. Personel kartıyla cihaz arasında bağlantı kurmak için personel kartında belirttiğiniz “Giriş Kart No” bilgisini kullanabilirsiniz. Yani personelinizin kartını, parmak izini veya yüzünü cihaza tanıtırken ID alanına personel kartında belirttiğiniz “Giriş Kart No”yu yazınız.

Offline Kullanımda Bağlantı Ayarları

Sistemi kapı ekranı olmadan kullanmak için ayarlamaları WOLVOX İnsan Kaynakları programı içerisinden yapmanız gerekmektedir. Offline kullanımda personel giriş-çıkış bilgileri cihaz içerisine depo edilerek belirli periyotlarla programa aktarma şeklinde işlemektedir.

Offline olarak veri aktarmak için WOLVOX İnsan Kaynakları programını çalıştırınız. Program içerisinde yer alan “Personel  Takip” alanından “Cihazdan Giriş Çıkış Yükleme” kısmına geliniz. Öncelikle filtreleme yaparak kayıtlı personellerin listelenmesini sağlayınız. Daha sonra kullandığınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak “Cihaz” alanından “Cihazdan Verileri Al (BIOCLOCK III)” ü seçim yapınız ve üst kısımda yer alan “Ayarlar” butonuna basınız. Cihazınızın bağlantı türünü seçtikten sonra online kullanımda kapı ekranından yapılan ayarlamaları yapınız. “Tamam” butonuna bastıktan sonra “Cihazdan Verileri Al” butonuna basarak cihazda kayıtlı olan personel giriş-çıkış bilgilerinin aktarılmasını sağlayınız. Son olarak “Cihazdan Alınan Kayıtları Giriş Çıkış Kayıtlarına İşle” butonuna basarak işlemi tamamlayınız.

Offline sistemde veri aktarmak için kullanılan ikinci yöntem dosyadan bilgi aktarma yöntemidir. Dosyadan bilgi alma yöntemine göre cihazı bilgisayarınıza bağlamanıza gerek yoktur. Cihazda biriken bilgiler ekte yer alan örnek formata göre bir *.txt dosyasına aktarılır. Aktarım yapabilmeniz için kullandığınız cihazın kendi yazılımını cihazın bağlı bulunduğu bilgisayara kurarak program aracılığı ile *.txt dosyası şeklinde kaydetmeniz gerekmektedir. Daha sonra WOLVOX İnsan Kaynakları programınızı çalıştırarak “Personel Takip” alanında yer alan “Cihaz” alanından “Dosyadan Verileri Al” seçimini yapınız. Dosyadan okumayla ilgili özel ayarlar yapmak istiyorsanız “Ayarlar” butonuna basınız.

“Dosyadan Verileri Al” butonuna bastığınızda program *.txt dosyasını seçmeniz için seçim ekranını karşınıza getirecektir. Personel giriş-çıkış bilgilerinin bulunduğu dosyayı seçim yaptıktan sonra “Aç” butonuna basınız. Giriş-çıkış bilgileri ekranınıza gelecektir. Bilgileri personellerinize işlemek için ise alt tarafta yer alan “Cihazdan Alınan Kayıtları Giriş Çıkış Kayıtlarına İşle” butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Dosyadan Okuma Örnek Formatı

001,00001,1 2013/01/29 00:33:00
001,00002,0 2013/02/07 14:29:00
001,00002,0 2013/02/07 14:29:00
001,00002,0 2013/02/07 14:29:00
001,00004,0 2013/02/07 14:29:00
001,00004,0 2013/02/07 14:29:00
001,00002,0 2013/02/07 14:29:00
* iş yeri kodu, personel kodu, giriş-çıkış hareketi, giriş-çıkış tarihi, giriş-çıkış saati

AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://akinsoftistanbul.net/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://akinsoftistanbul.net/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright © 2023 Medya Dizayn Yazılım Bilişim Teknolojileri. Her hakkı saklıdır.

Copyright © 2023 Medya Dizayn Yazılım Bilişim Teknolojileri.
Her hakkı saklıdır.