AKINSOFT Otel5 Programında Anlık Kimlik Bildirimi

27 Eylül 2023

KBS ile sistemin kullanıcısı olan konaklama tesisi sorumlu işleticileri, konaklayan ve çalışanların kimlik bilgilerini Emniyet Genel Müdürlüğüne elektronik ortamda anlık bildirebileceklerdir.

KBS sistemine işletmenizi kaydetmek ve kullanıcı bilgilerinizi temin etmek için EGM tarafından yayınlanan klavuzdaki işlemleri sağlayınız. Klavuza ulaşmak için tıklayınız.

AKINSOFT Wolvox Otel Programında Yapılması Gerekenler

1. Adım: Kullanıcı İşlemleri – Özel Tanımlar – Anlık Kimlik Bildirimi – alanında yer alan E.G.M Anlık Bildiirm Sistemini Kullan işaretleyip, AKBS uygulamasını çalıştır mutlaka tıklanmalıdır. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra karşımıza çıkan ekranda yer alan Kullanıcı Adı ve Şifresini dolduruktan sonra tamam butonuna basınız.

2. Adım:  Uygulamayı çalıştırdıktan sonra karşımıza çıkan ekranda yer alan Kullanıcı Adı ve Şifresini dolduruktan sonra tamam butonuna basınız.

NOT: Yeni AKBS sisteminde sağ üst taraftaki Ayarlar kısmına tıkladığınızda Login Bilgileri açılmaktadır. İlgili alana  “Kullanıcı T.C. No” alanı eklenmiştir. Bu alanın doldurulması zorunludur.

3. Adım: Yeni rezervasyon kayıt ekranında gerekli müşteri bilgileri doldurulduktan sonra – Rezervasyonun durumu mutlaka giriş yaptı olması gerekmektedir. Giriş işlemlerinin tamamlanması ardından sağ üstte yer alan AKBS Giriş işlemine tıklamanız halinde EGM ‘e kaydınız yönlendirilmiş olacaktır.

4. Adım: Konaklayan misafirin çıkış işlemlerini EGM ‘e bildirmek için. Rezervayon durumunun mutlaka çıkış yaptı olması gerekmektedir. Çıkış işlemi tamamlandıktan sonra sağ üstte yer alan işlemler alanından AKBS Çıkış İşlemi butonu kullanılarak işlem tamamlanmalıdır.

Not:

1) Gönderimlerinizi https://kbs.egm.gov.tr​ adresinden kontrol ediniz.

2) JAVA ‘nın güncel versiyonunun yüklü olması gerekmektedir.

3) Bildirim yapılabilmesi için Internet Explorer tarayıcınızın 11 veya üstü sürümlerde olması gerekmektedir.

4) Aynı anda anlık kimlik bildirim sistemi farklı bilgisayarlarda açılamaz. EGM tek bir sistemde açılmasına izin vermektedir. Aynı anda açılması durumunda diğer kullanıcının çıkışına neden olmaktadır. Bu sebeden dolayı gönderimleri tek bir bilgisayardan yapılmalıdır.

5) EGM sistemde belirli bir süre işlem yapılmaması durumunda kendisini kapatmaktadır. Sistemin belirli aralıklarla kontrol edilmesi gerekmektedir. AKBS’nin kapanması durumunda yapmış olduğunuz bildirimler sisteme düşmeyecektir.

AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://akinsoftistanbul.net/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://akinsoftistanbul.net/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright © 2023 Medya Dizayn Yazılım Bilişim Teknolojileri. Her hakkı saklıdır.

Copyright © 2023 Medya Dizayn Yazılım Bilişim Teknolojileri.
Her hakkı saklıdır.