Siber Saldırılarda Otomatik ve Güvenli Veri Yedeklemenin Önemi

25 Eylül 2023

Veri yedekleme işlemi her işletme için son derece önemli bir işlem olarak değerlendiriliyor. Çünkü işletmelerin geleceğine yön verecek olan veriler bu yöntem ile saklanıyor. Birçok işletme veri yedekleme işlemini manuel olarak yapıyor. Fakat bu iş çok uzun ve zahmetli bir süreçtir. Ayrıca istenilen bilgiye istenildiği zaman ulaşma durumu da söz konusu olmuyor.

Bu yüzden veri yedekleme işlemi dijital ortamlarda çok daha kolay ve avantajlı oluyor. Ayrıca veri yedeklemenin sağlam bir şekilde yapılması da son derece önemli.  Bu yüzden veriler güvenilir alanlarda saklanmalı.

Veri Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Veri yedekleme işlemi işin ehli firmalar tarafından yapılmalıdır. Bu işi ciddiye alan firmaların son derece geniş ve güvenli bir server sistemi vardır. Verileriniz bu sayede güvende ve kullanıma hazır bir durumda tutulabiliyor.

Veri yedekleme işlemi ister anlık, ister günlük, isterseniz de haftalık zaman dilimleri içerisinde yapılabiliyor. Bu işletmenin isteği doğrultusunda değiştirilebilen bir durumdur. İşletmenin verileri biriktikçe faklı bir server üzerinde yedeklenebiliyor. Bu işlem son derece titiz yapılmalı. Özellikle işletmelerin uğrayabilecekleri cripto saldırılara karşı veri yedekleme işlemi büyük önem taşıyor. Bu işlem sayesinde işletmenin sistemi zarar görse bile verileri güvende olacaktır.

AKINSOFT Bulut Yedekleme Hizmeti-  Veri Yedekleme Neden Gerekli? 

Veri yedekleme işlemi firmaların bilgi güvenliği için büyük önem taşıyor. Tüm işletmelerin veri yedekleme işini önemseyerek datasını korumasını öneriyoruz. Firmalar kendi verilerini sürekli olarak saklayabilecek kadar büyük server barındırmaz. Fakat bu işi yapan son derece güvenilir işletmeler aracılığı ile veri yedeklemeleri mutlaka yapılmalıdır. Ayrıca yedeklenen verilere istenildiği takdirde erişim sağlanabilmeli. Kısacası veri yedekleme bir işletmenin ayakta daha uzun süre kalabilmesi için gerekli bir işlemdir.

Otomatik Veri Yedeklemede Veri Kaybı Yaşanır mı?

Otomatik olarak yapılan veri yedekleme işlemlerinde veri kaybı çoğunlukla yaşanmaz. İşin ehli firmalar ile çalışıldığında kayıp yaşama durumu söz konusu dahi olmaz. Otomatik veri yedekleme işlemi sizin belirleyeceğiniz zaman dilimleri içerisinde yapılır. Bu da kayıp yaşanmasını önler. Kısacası işlem doğru yapıldığında otomatik veri yedeklemede veri kaybı yaşanmaz. Sunmuş olduğumuz uygun fiyatlı ve güvenilir yedekleme hizmetleri ile datalarınızı kolayca yedekleyebilir ve güvenli sunucularda kayıp yaşamadan muhafaza edebilirsiniz.

AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://akinsoftistanbul.net/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://akinsoftistanbul.net/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright © 2023 Medya Dizayn Yazılım Bilişim Teknolojileri. Her hakkı saklıdır.

Copyright © 2023 Medya Dizayn Yazılım Bilişim Teknolojileri.
Her hakkı saklıdır.